У Сумській ОДА заявили про самозахват угідь області

На апаратній нараді в облдержадміністрації було піднято питання незаконного обробітку земель на Липоводолинщині. Його підняв тимчасово виконуючий обов’язки голови Липоводолинської райдержадміністрації Віталій Давиденко.

Він заявив про випадки обробітку земель без оформлених документів та самозахвату угідь. «Взагалі, якщо такі договори і є, то вони здебільшого укладені на значно менші площі земель, ніж користувач обробляє насправді», – додав посадовець. Турбує керівника району також той факт, що наразі недобросовісні землекористувачі, які не мають відповідних угод на обробіток землі, швидкими темпами намагаються зібрати урожай.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр Марченко зазначив, що виїжджав у район і спілкувався з аграріями. “Ми дійшли згоди, що вони мають укласти відповідні договори і діяти лише в межах закону. Якщо ситуація не виправляється, будемо піднімати дане питання на вищому рівні. Першочергово розглянемо питання на оперативному штабі з правоохоронними органами і прийматимемо рішення», – підкреслив посадовець.

Заступник голови ОДА Микола Подопригора повідомив, що наразі проводиться інвентаризація земельних ресурсів Сумської області. До кінця місяця райони мають подати повну інформацію, як використовується земля на їх території.