У Сумському КП «Шляхрембуд» виявили 131 порушення законодавства

Управління Держпраці у Сумській області провело всебічну перевірку дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у КП «Шляхрембуд».
За результатами перевірки було виявлено 131 порушення. Видано 7 обов’язкових для виконання приписів. До адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів притягнено 7 посадових осіб. Керуючись Положенням про Державну службу України з питань праці та на підставі статті 265 КЗпПУ, за порушення законодавства про працю на підприємство додатково були накладені штрафні санкції.
Основним порушенням з боку КП «Шляхрембуд” була відсутність дозволів на проведення робіт підвищеної небезпеки, а саме газонебезпечних робіт, у вибухопожежонебезпечних зонах, робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 і більше метрів над поверхнею ґрунту. Також на момент перевірки у підприємства не було дозволу на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а саме устаткування, пов’язаного з використанням та зберіганням небезпечних та шкідливих речовин. Не було дозволу і на експлуатацію силових масляних трансформаторів ТМ 450кВА та кабельних ліній КЛ 6кВ. Відсутня проектна документація та паспорт АЗС з технологічною й електричною схемами.
У КП «Шляхрембуд» не налагоджена робота служби охорони праці, про що свідчать такі порушення Правил охорони праці та промислової безпеки підприємством, як нехтування щорічним спеціальним навчанням та періодичною перевіркою знань працівників з питань охорони праці. До виконання робіт підвищеної небезпеки, та тих, що потребують професійного добору, допускаються робітники без проходження ними психофізіологічної експертизи.
Суттєвим порушенням є виконання робіт на висоті без оформлення нарядів-допусків або розпоряджень. Підприємство нехтує необхідністю та важливістю проведення періодичних статичних випробувань навантаженням запобіжних поясів та приставних драбин, що використовуються під час виконання робіт на висоті.
Поза увагою фахівців Держпраці не залишився й факт допущення експлуатації на ремонтно-механічній дільниці переносного електроінструмента без проведення періодичної перевірки. Разом з цим несвоєчасно вилучаються з обігу непридатні для використання засоби захисту в електрогосподарстві, що збільшує ймовірність ураження працівників електричним струмом.
Крім того, на підприємстві працівників не ознайомлюють з Колективним договором, Правилами внутрішнього трудового розпорядку та із записами, які заносяться до трудових книжок на підставі наказу, затримують виплату заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки та розрахунку при звільненні з підприємства.
Керівництво підприємства у термін від одного до трьох місяців має час на усунення виявлених порушень та виконання наданих фахівцями Держпраці приписів.