У сумських університетах приймають оригінали документів у тих, хто вступив на бюджет

З 28 липня вищі навчальні заклади почали приймати оригінали документів від абітурієнтів, які отримали рекомендації до зарахування на бюджет. Про те, скільки бюджетних місць у сумських ВНЗ, йдеться у цьому матеріалі Суспільного.

СумДУ

Сумський державний університет може прийняти на навчання 2800 студентів. Цьогоріч рекомендації про зарахування на держбюджет отримали 580 вступників, тепер вони привозять до приймальної комісії оригінали документів як підтвердження свого наміру навчатися на обраній спеціальності.

За словами директора департаменту СумДУ Юрія Мерзлякова, цьогоріч найбільш популярними є IT-спеціальності. Зокрема в СумДУ “Комп’ютерні науки” та “Кібербезпека” максимально заповнені держзамовленням. Також серед популярних у вступників спеціальностей – “Стоматологія” та “Фізкультура”.

“Перед вступною кампанією Міністерство освіти опублікувало суперобсяги державного замовлення, де ми побачили, що на спеціальності “Право”, економічні спеціальності, спеціальності гуманітарного блоку суттєво було зменшено державне замовлення. Це вплинуло на прохідний бал на бюджет, тому на ці спеціальності в цьому році бюджетних місць буде набагато менше”, – розповідає також Юрій Мерзляков.

СНАУ

У Сумському національному аграрному університеті найбільше заяв надійшло на факультет агротехнологій. Наступні за популярністю – економічні та юридичні спеціальності. Документи приймають з 29 липня.

За словами помічниці ректора з питань профорієнтації СНАУ Ніни Мельник, до університету подали заяви понад 2500 абітурієнтів, з яких 300 потрапили на бюджет.

“У цьому році на базі повної загальної середньої освіти подано більше заяв у порівнянні з минулим роком”, – додає працівниця СНАУ.

СДПУ ім. А.С. Макаренка

У Сумському педагогічному університеті набирають за 45 спеціальностями.

“На бакалаврат на базі повної загальної середньої освіти ми можемо набрати 2200 вступників. На сьогодні держава виділила нам 304 бюджетних місця. Особливий попит мають спеціальності “Логопедія”, “Психологія”, “Дошкільна освіта”, “Англійська мова”, – говорить відповідальна секретарка приймальної комісії СДПУ Ірина Іонова.

Абітурієнти, яких рекомендовано навчати за державний кошт, мають принести оригінали документів до приймальних комісій своїх вишів до 18.00 2 серпня.