У Тростянці помер чоловік з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19

Тривожна й сумна новина була оприлюднена керівниками медичних закладів Тростянецької громади на засіданні міської комісії з ТЕБ та НС: 5 червня у Тростянецькій міській лікарні помер тростянчанин пенсійного віку, в якого лабораторно підтвердився діагноз «коронавірусна інфекція COVID-19».

За словами директора КНП «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» Світлани Лободи, чоловік 2-го червня звернувся до свого сімейного лікаря зі скаргою на погане самопочуття (а підвищена температура тіла та кашель були в нього вже кілька днів!).

Після проведення відповідного медичного обстеження чоловіку був поставлений діагноз «пневмонія». Хворий був поміщений до інфекційного відділення Тростянецької міської лікарні. Учора стан його здоров’я різко погіршився, оскільки він мав супутні хвороби. Чоловік помер в реанімації через ускладнення від пневмонії. ПЛР-аналізи, які надійшли з лабораторії, були позитивними, тобто підтвердився діагноз COVID-19.

У померлого встановлено 10 контактних осіб – 5 медпрацівників і 5 близьких родичів. Усі вони тимчасово відсторонені від роботи, у них зроблено забір зразків біоматеріалів для ПЛР-аналізу.

Поховання тростянчанина, який помер з діагнозом COVID-19, буде здійснюватися з дотриманням вимог Міністерства охорони здоров’я України.

На засіданні повідомлялося, що померлий чоловік проживав у Тростянці по вул. Мічуріна. Тож на цій вулиці буде в найкоротший термін проведена дезінфекція місць загального користування: колодязів і території біля них, зупинки громадського транспорту.

Міський голова Юрій Бова дав доручення комунальникам відновити дезінфекційну обробку громадського транспорту, автобусних зупинок та інших місць загального користування.

«Усіх громадян закликаємо у найближчі два тижні неухильно дотримуватися «масочного режиму», дистанційної відстані! Звертатися до свого сімейного лікаря, якщо з’явилися перші ознаки погіршення самопочуття – температура, кашель», – наголосив він.

Працівникам Тростянецького відділення поліції дано доручення посилити контроль за дотриманням карантинних вимог на ринку по вул. Набережній, в закладах торгівлі, у місцях масового перебування людей.