У Тростянці створюють проекти і вчаться вирішувати проблеми громад

Хакатон DeHack з децентралізації зібрав у Тростянці ентузіастів розроблення рішень для потреб ОТГ.

Триденний хакатон розпочався у Тростянецькій громаді 26 жовтня, зібравши близько 70 учасників. Це представники територіальних громад Сумщини, IT-фахівці, експерти з питань децентралізації, представники громадянського суспільства.

Слід нагадати, що хакатон – це захід, під час якого команди вирішують певну проблему в обмежений період часу.

Метою хакатону з децентралізації є створення нових IT-проектів або конкретних програм, що стануть стартовою платформою для вирішення проблем, з якими ОТГ зіткнулися під час процесу децентралізації.

Тростянецьку громаду на хакатоні DeHack  представляють Володимир Злепко – заступник міського голови та Ігор Куц – начальник відділу інформаційного та комп’ютерно-технічного забезпечення.

Хакатон розпочав свою роботу в садибі Л. Кеніга, де модератор Павло Рижій разом із учасниками заходу окреслили коло головних проблемних питань у громадах, пов’язаних із IT- технологіями.

Структурований реєстр громад, залучення грантів у самоврядуванні, стратегія розвитку громад, навички залучення інвесторів, комунікація влади з громадою, прозорий бюджет – це далеко не повний перелік питань, що хвилювали учасників. Стосовно порушених питань експерти допоможуть представникам громад у створенні власних проектів.

Джерело: TrostyanetsTownCouncil