У центрі Сум продовжать будівництво “ганебного довгобуду” навпроти Спасо-Преображенського собору

Мерія Сум дала відповідь на електронну петицію, зареєстровану сумчанином Михайлом Переясловим. У ній йшлося про необхідність прибрати “ганебний довгобуд” у самому центрі міста (навпроти Спасо-Преображенського собору), розірвавши договір оренди земельної ділянки в односторонньому порядку. Сумчани підписалися за те, щоб створити на цьому місці зелену зону з деревами та лавицями для відпочинку, а стіни будинків поруч відреставрувати і надати митцям для створення муралів з історичним зображенням нашого міста.

На це Сумська міська рада відповіла, що на даний час у неї відсутні правові підстави для розірвання договору оренди в односторонньому порядку. А забудовник ТОВ «Адамант-Суми» повідомив, що має намір поновити будівельні роботи на об’єкті у травні поточного року. Повна відповідь мерії виглядає так:

“За результатами розгляду електронної петиції «Зупинити ганебний довгобуд навпроти Спасо-Преображенського собору та розірвати договір на оренду землі, повернувши міській громаді» повідомляємо наступне.Відповідно до ч. 1 статті 188 Господарського кодексу України, статті 31 Закону України «Про оренду землі», розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.Пунктом 5.1. договору оренди земельної ділянки між Сумською міською радою та ТОВ «Адамант-Суми» від 22.12.2015 року, зареєстрованого в Державному реєстрі прав 03.02.2016 року № 2359515, встановлено, що розірвання цього договору в односторонньому порядку не допускається. Відповідно до інформації ДПІ у м. Сумах головного управління ДФС у Сумській області заборгованість за даним договором оренди відсутня.Таким чином, у Сумської міської ради на даний час відсутні правові підстави для розірвання договору оренди в односторонньому порядку.

На теперішній час з питання забудови земельної ділянки по вул. Воскресенській, 12/1 працює відповідна комісія, яка створена розпорядженням міського голови від 26.01.2016 року № 15-р. Під час роботи комісії забудовник ТОВ «Адамант-Суми» повідомив, що має намір поновити будівельні роботи на об’єкті у травні поточного року.

За інформацією управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Сумській області, планова перевірка даного об’єкту будівництва відбудеться у ІІ кварталі 2016 року”.