У закладах медицини сумської громади повністю облаштовано 7 укриттів

На облаштування укриттів у закладах медицини Сумської міської ТГ за останні два роки спрямували 69 млн грн та зробили повністю сім об’єктів.

В одному із закладів, де ремонтували протирадіаційне укриття, відповідні роботи щойно завершилися. Тут створені умови як для перебування людей, так і для надання медичної допомоги. Є кімната, де в екстреному випадку можуть працювати лікарі, кімнати для перебування лежачих хворих, вбиральні. До укриття підведені всі необхідні комунікації, працюють системи вентиляції та опалення. Буде запас питної та технічної води, медикаментів.

Директорка КНП Валентина Домінас розповіла, що цьогоріч лікарня виготовила проєктно-кошторисну документацію, після чого з бюджету громади було виділено 13,3 млн грн на проведення робіт. Практично за 2,5 місяця приміщення привели до належного стану. Площа основного приміщення становить 250 м2. Розраховане на 250-300 осіб. У разі нагальної необхідності заклад зможе прийняти сторонніх і розмістити до 400 осіб.

«Роботи зі створення укриттів продовжуватимуться у 2024 році. У бюджеті на наступний рік заплановано на відповідні потреби 174 млн грн. Тим самим ми будемо збільшувати мережу таких об’єктів», – зазначив начальник Сумської МВА Олексій Дрозденко.

Наразі в закладах медицини громади введенні в експлуатацію 7 укриттів. У двох лікарнях розпочаті цього року роботи завершуватимуть у наступному. Також у планах на 2024 рік зробити ще два такі об’єкти.

“Загалом спочатку повномасштабного вторгнення на облаштування укриттів у закладах медицини громади спрямували 69 млн грн, з яких 52 млн грн – кошти бюджету Сумської міської ТГ, решта – 17 млн грн – кошти лікарень, отримані ними від НСЗУ за надані відповідно до укладених договорів послуги”, – повідомила начальниця управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.