Україна арештувала кар’єр у Глухові, що забезпечував сировиною російську “оборонку”

Український суд арештував і передав в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку й управління активами (АРМА) Глухівський кар’єр кварцитів. Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

Власником ТОВ “Глухівський кар’єр кварцитів” з 2011 року є кіпрська United Company Rusal Silicon Limited, “дочка” пов’язаного з Олегом Дерипаскою холдингу Русал.

Більшість видобутого мінералу з кар’єру йшла на росію. Основними покупцями сировини були завод Кремній-Урал, що належить Дерипасці, а також Новолипецький металургійний комбінат олігарха Володимира Лісіна.

Кремній-Урал – один з найбільших виробників кремнію на росії. Серед його клієнтів є новосибірський механічний завод Іскра, залучений до російського оборонного замовлення, а також конструкторське бюро приладобудування імені Шипунова – одна з провідних організацій оборонного комплексу рф.

“Український кремній міг бути використаний агресором під час виготовлення ракет, якими потім завдавались удари по мирних містах України”, – повідомляють у ДБР.

biz.liga.net