Укропівці проти цирків з тваринами

З ініціативи депутатської фракції УКРОПу Сумська облрада прийняла звернення щодо припинення  розміщення цирків з тваринами на території області.

17 травня, під час проведення сесії обласної ради, за ініціативи фракції ПП «Укроп» прийнято звернення до міських, селищних рад Сумської області про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території населених пунктів Сумської області. Депутати фракціїі, занепокоєні чисельною та підтвердженою документально інформацією про жорстоке поводження з тваринами в пересувних цирках-шапіто, звернулися до своїх колег.

«Умови утримання тварин у пересувних цирках неприпустимі та гірші за будь-яку в’язницю, –  розповів голова депутатської фракції УКРОП Владислав Луговий. –  Тварини проводять життя, мов заручники або раби. Для їхньої дресури застосовують жорстокі способи. Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, виконувати не притаманні їхній дикій природі рухи. У цирках тварини не живуть, а існують. Обмежені в пересуванні тварини зазнають там жахливих страждань, а коли виходять на арену ― неймовірного стресу».

Оскільки локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами знаходиться в компетенції органів місцевого самоврядування, укропівці запропонували прийняти рішення, в якому звернутися до міських та селищних рад Сумської області з рекомендаціями щодо розгляду питання про заборону розміщення пересувних цирків з тваринами на території відповідних населених пунктів

Ініціативу підтримали більшість депутатів області – за звернення про заборону цирків з тваринами проголосував 31 депутат. Сумщина буде першою областю, де гастролі цирків з тваринами буде заборонено не тільки в містах, а й в селах.

Довідка УКРОПу:

На сьогоднішній день закони, що забороняють чи обмежують залучення тварин до циркових постановок, діють у 45  країнах світу. В Україні на законодавчому рівні діяльність шапіто з тваринами обмежили у 2017 році. Заборону на розташування пересувних зооцирків вже підтримали Дніпро, Львів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Тернопіль та Кропивницький.