В СБУ розповіли, як врятувати заражений вірусом-вимагачем комп’ютер

im-virus

Служба безпеки України виклала у загальний доступ детальні технічні поради щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.

Інструкції з’явилися у Facebook на офіційній сторінці відомства.

Якщо комп’ютер включений і працює нормально, але є підозра, що він може бути заражений, у жодному випадку його не слід перезавантажувати “(якщо ПК вже постраждав – також не перезавантажуйте його) – вірус спрацьовує при перезавантаженні і зашифровує всі файли, які містяться на комп’ютері”.

Потрібно зберегти усі файли які найбільш цінні, на окремий не підключений до комп’ютера носій, а в ідеалі – резервну копію разом з операційною системою. Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність наступного файлу : C:\Windows\perfc.dat. В залежності від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу: https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx

Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за адресою: https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx

Слід переконатися, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Для зменшення ризику зараження, варто уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту – зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

Також в СБУ радять не зневажати рекомендаціями антивірусних компаній.