В Україні запустили сайт для перевірки фейків про коронавірус

В Україні запускають сайт “По той бік пандемії”  – тепер усі вже перевірені фейки, маніпуляції та правдиві повідомлення читайте на одній платформі зі зручним пошуком та навігацією!

“По той бік пандемії” – це волонтерська ініціатива українських журналістів та фактчекерів, які оперативно перевіряють сумнівну інформацію про Covid 19. На сайті зараз зібрано понад 100 перевірених матеріалів про коронавірус, які розподілені на фейки, маніпуляції та правду про пандемію.

Платформу створили журналісти, аналітики та фактчекери редакцій По той бік новинБезБрехні (BezBrehni)Наші гроші. ЛьвівКавун.CityБукви ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси. Нам також допомагають незалежні фахівці-аналітики із України та Німеччини.

“З початку карантину ми отримуємо від підписників десятки повідомлень на день з проханням перевірити, чи це не фейк. – каже авторка ініціативи та редакторка фактчекінгового проєкту “По той бік новин” Alyona Romanyuk – Велика частина фейків пов’язана з регіонами, частина – із ліками, частина – із теоріями змови та нагнітанням паніки. Я зрозуміла, що нашою командою ми не зможемо спростувати та перевірити все, тому попросила колег про допомогу. Коли перевірених побрехеньок стало більше, ніж пів сотні, ми вирішили запустити спільну платформу, де будуть зібрані усі перевірені публікації та спростовані фейки ”, – пояснює вона.

Інформація на сайті відзначається простотою подачі, розмовною мовою та легкістю сприйняття. В усіх матеріалах кожна теза підкріплена лінком на першоджерело або поясненням визнаних (а не псевдо) експертів. Також автори ініціативи пропонують достовірні джерела про коронавірус – сайти ВООЗ, МОЗ, урядовий сайт Covid 19 та інші.

Розробили сайт-платформу із фейками про коронавірус фахівці з видання Букви.

Користувачі також можуть надіслати інформацію на перевірку, скориставшись формою на сайті.

Отож, бачите фейк – дивіться, чи є він на сайті. Нема – надсилайте через форму або пишіть нам! А якщо хочете спростовувати фейки та перевіряти інформацію – пишіть одразу Альона Романюк (Alyona Romanyuk).

Поділіться цим повідомленням, щоб більше людей знали, де шукати перевірену інформацію та спростовані фейки про коронавірус!