Вам Pfizer чи AstraZeneca? – якою вакциною й кого щеплять на Сумщині

Наразі українці можуть записатися до електронної черги на вакцинацію проти COVID-19 на державному порталі «Дія». Крім цього, стати в лист очікування щеплення можна іншими альтернативними способами.
Про це під час брифінгу повідомила Галина Хомета – регіональна координаторка з вакцинації, заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я.
За її словами, вакцинацію проводять мобільні бригади та в пунктах щеплень. Станом на 19 квітня в Сумській області працює 91 пункт щеплення та 17 мобільних бригад.
«Якщо ви у пріоритетній групі, то можете записатись на вакцинацію за телефоном реєстратури пункту щеплення. Перелік пунктів – на vaccination.covid19.gov.ua. Або зателефонувавши сімейному лікарю», – повідомила Галина Хомета.
У разі, якщо особа не може самостійно прийти до пункту щеплення, необхідно сповістити про це під час запису на щеплення. Заявку на виїзд мобільної бригади з імунізації вдома зареєструють. Регіональний координатор розгляне заявку, і вас поінформують про дату та час приїзду мобільної бригади.
«Якщо ви працівник соціальних служб, вам уже зараз надається пріоритетне право вакцинуватися. Просимо також записати на вакцинацію літніх людей, за якими ви доглядаєте», – підкреслила регіональний координатор з вакцинації.
Є також інші варіанти запису на вакцинацію. У разі, якщо ще не настала ваша черга, пропонується записатись у лист очікування на вакцинацію через мобільний застосунок «Дія» та через національний контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.
Зараз у Сумах, як і по всій Україні, використовують 3 вакцини: вакцину AstraZeneca/Covishield, вакцину CoronaVac компанії Sinovac Biotech та вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
Усі вони безпечні для використання. Вакциною CoronaVac насамперед вакцинують маломобільні групи населення, людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає. А також освітян, які будуть залучені до проведення ЗНО 2021, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році, співробітників патрульної поліції.
Вакциною Pfizer-BioNTech – в першу чергу щеплюють персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім – працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.
Усіх інших людей, що належать до пріоритетних груп, вакцинують AstraZeneca/Covishield.

Поділитися в соцмережах: