Вчені назвали звички, які знижують ризик розвитку раку на третину

Фактори способу життя пов’язані з третиною смертей, які викликані 20 видами раку. Відмова всього від декількох шкідливих звичок серйозно знизить летальність онкологічних захворювань, стверджують дослідники.

Вчені з Університету Сан-Паулу разом з командою з Гарварда провели дослідження серед населення Бразилії і довели, що здорові звички допомагають уникнути 27% випадків захворюваності на рак.

«Найбільш вражаючим висновком нашого дослідження є отримана інформація про кількість випадків захворюваності на рак, яких можна уникнути, якщо боротися з шкідливими звичками», – говорить співавтор дослідження Леандро Резенде.

Дослідження показало, що фактори способу життя та шкідливі звички, такі як куріння, вживання алкоголю, ожиріння, неправильне харчування, нестача фізичної активності, провокує близько 115 тисяч щорічних випадків розвитку раку в Бразилії. Це 27% від усіх випадків. При цьому смертність від цих причин оцінюється в 63 тисячі випадків.

Наприклад, смертність від пухлин гортані, стравоходу і колоректального раку можна скоротити вдвічі за рахунок корекції способу життя.

Що допомагає найкраще

Вчені планують використовувати висновки на практиці для популяризації здорового способу життя.

“Розуміючи, що ідеальний сценарій навряд чи можливий, команда оцінила потенційні наслідки реальних профілактичних заходів, яких можливо досягти”.

Такий ймовірний сценарій вміщував зниження споживання алкоголю до рівня менше 50 г в день, скорочення індексу маси тіла, споживання кальцію з їжею не менше 200-400 мг в день, а також зменшення куріння на третину. За оцінками, ці заходи дозволяють уникнути близько 20 тисяч випадків захворюваності на рак щорічно. Це невисокі показники, проте такі профілактичні інструменти не вимагають масштабного втручання влади або інвестицій.

За статистикою, в Бразилії куріння – основна причина випадків захворюваності на рак (67 тисяч, з яких 40 тисяч – смертельні випадки). Потім йде високий індекс маси тіла (21 тисяча випадків і 12 тисяч смертей). Третє місце ділять незбалансоване харчування, відсутність фізичної активності та зловживання алкоголем.

Стежити за харчуванням в умовах сучасного способу життя досить складно, особливо на тлі повсюдного використання шкідливих харчових добавок в продуктах.

Джерело: hightech.plus