Вчительку шосткинської школи №6, звільнену зі скандалом, поновили на посаді за рішенням суду

Сумський апеляційний суд ухвалив рішення задовольнити позов Ніни Кобизької, визнати незаконним і скасувати наказ директора шосткинської школи №6 про її звільнення.

Крім того, суд постановив поновити педагога на посаді. За час вимушеного прогулу Ніні Кобизькій виплатять 135 тис. грн. (за вирахуванням податків і обов’язкових платежів), повідомляє shostka.info.

Нагадаємо, шосткинського педагога звільнили у грудні 2018 року після гучної історії. Як повідомив тоді ТСН, 70-річна вчителька математики закрилася разом зі школярами в кабінеті і не випускала їх до приїзду поліції. За інформацією ЗМІ, за пів години під замком у п’ятикласників почалася паніка, сімом довелося надавати медичну допомогу, інші після пережитого відмовлялися ходити до школи…

Пізніше Ніна Кобизька була звільнена за аморальний проступок. Своє звільнення педагог оскаржила в суді. Шосткинська вчителька дійшла до Верховного Суду, який скасував постанову Сумського апеляційного суду, який залишив без зміни рішення Шосткинського міськрайонного суду (він визнав звільнення законним).

Справа пройшла новий розгляд.

Сумський апеляційний суд вважає, що, звільняючи вчителя з посади, адміністрація школи не навела обставин того, в чому саме полягає аморальність вчинку, а сам він був викликаний, на думку феміди, протиправними діями керівництва навчального закладу (на Ніну Кобизьку поклали обов’язок проходити процедуру атестації, однак педагог на її проходження не була згодна).

Сам термін «аморальний проступок» суд називає оціночним поняттям, і тому у нього є можливість на свій розсуд, на підставі встановлених обставин справи, підтверджених доказами, давати оцінку того, є та чи інша дія аморальним проступком.

«Будь-яких доказів того, що позивач Кобизька Н.В. під час проведення уроку математики фактично утримувала учнів та не випускала їх до туалету, матеріали справи не містять», – йдеться в постанові суду.

Суд на підставі встановлених обставин вважає, що адміністрація школи разом з працівниками поліції (вони прибули за викликом) відволікали учасників навчального процесу від навчання. Він вважає помилковим висновок Шосткинського міськрайонного суду щодо вчинення позивачем аморального проступку, не сумісного з посадою вчителя математики.

У постанові зазначено також на те, що суд першої інстанції розглядав справу у спрощеному порядку без виклику сторін, хоча позивач тричі висловлювала бажання бути присутнім на судовому засіданні.

Адміністрація виконала рішення суду – Ніна Кобизька була відновлена ​​на посаді. Відповідний наказ був підписаний 5 травня.

Як повідомила в о. директора школи  №6 Оксана Плацинда, Ніні Кобизькій зараз запропоновано працювати дистанційно. Цікаво, що вчителька математики викладатиме в тому ж класі, з яким сталася гучна історія.

За словами Оксани Плацинди, батьки вже несуть до школи заяви – вони проти того, щоб з їх дітьми працювала відновлений на посаді педагог.