Великий з чашею чи компактний ручний: який міксер вибрати?

Міксер — must have на сучасній кухні. Без нього навіть картопляне пюре виходить не таким повітряним та смачним. Який варіант вибрати — стаціонарного «велетня» чи компактного ручного помічника — залежить від численних факторів. Зокрема, від наявного бюджету. У магазині міксер ручний можна придбати менш ніж за 900 гривень, а ціна найпростішого настільного стартує від 1300-1400 гривень. Це не єдина відмінність, адже під час експлуатації відчувається колосальна різниця.

Мобільність

Пристрій, пристосований до утримання однією рукою, легко переміщувати з одного куточка кухні до іншого. Його також зручно брати з собою на дачу чи в подорожі. Важить він близько одного кілограма (якщо корпус пластиковий — ще менше), тож транспортувати можна хоч пішки. 

Стаціонарний девайс не такий мобільний. Щоб переставити його зі стільниці на підвіконня або перенести в сусідню кімнату, потрібно докласти зусилля. Загальна вага залежить від матеріалу виготовлення станції, комплекту насадок, а також від об’єму місткості для збивання. 

Легкість та зручність експлуатації

Обидва типи міксерів мають свої переваги та недоліки. З одного боку ручні моделі використовувати зручніше, адже вони не прив’язані до конкретного місця. З іншого — неможливо паралельно готувати ще щось через необхідність постійного контролю. Тривала безперервна експлуатація ускладнюється неприємними відчуттями в руці. 

Стаціонарні пристрої пристосовані до довгої роботи. Вони не перегріваються та зберігають стабільну продуктивність за високих навантажень. Ручне керування не передбачене, тому можна займатися сторонніми справами, доки міксер готує смаколики. Мінус в тому, що замінити заводську чашу на інший домашній посуд неможливо.

Можливості 

Асортимент насадок у занурювальних міксерів включає лише стандартні вінички та крюки для замішування тіста. Зрідка можна зустріти на ринку моделі з додатковим великим змішувачем та ногою, як у блендера.

Широкий арсенал функцій доступний для стаціонарних міксерів завдяки таким комплектуючим, як:

  1. лопатка для пісочного тіста,

  2. весло для приготування мусів,

  3. великий круглий віничок для збивання яєць,

  4. спіралі для дріжджового тіста,

  5. ножі для пюрування.

Запас потужності

Не завжди потужність залежить від розміру корпусу. Серед мініатюрних ручних девайсів багато потужних, а великі стаціонарні нерідко оснащують середніми або навіть слабкими двигунами. Однак зі складними завданнями краще справляються настільні. Зумовлено це тим, що вони стабільні та захищені від перегрівання, стрибків напруги. 

Усі міксери можна об’єднати в 3 категорії:

  • малопотужні — до 300 Вт;

  • середні — до 500 Вт;

  • високопотужні — понад 600 Вт.

Для регулювання потужності у мініміксерів передбачено зручний тумблер на ручці або поряд з нею, а у великих — кнопки або поворотний перемикач на панелі керування.

Робочий об’єм

Попри те, що ручний міксер сумісний з посудом різного об’єму, виробники не радять використовувати його для обробки великої кількості продуктів за раз. Доводиться ділити заготовлене на порції, щоб девайс не перегрівався та не розхлюпував їжу по всій кухні. 

У стаціонарних моделей побутового класу робочий об’єм варіюється від 1,5 до 6 літрів. Цього достатньо, щоб за один підхід приготувати крем для вирівнювання двоярусного торта чи мус для 10-20 порційних тістечок. 

Висновки

Якщо в пріоритеті — компактність та портативність, а бюджет обмежений, доцільно зупинитися на ручному міксері з пластиковим корпусом та 3-5 основними швидкостями. Щоб готувати багато смаколиків без перерв на охолодження та відпочинок двигуна, краще придбати настільний девайс з місткою чашею та багатою комплектацією. 

Можна обрати варіант «2 в 1» (з міксером, який від’єднується від станції у разі потреби), щоб мати змогу скеровувати напрям віничків вручну, коли цього потребує ситуація.