“Ви виграли телефон!”: як шахраї з соцмереж кидають українців

Українців тероризують шахраї новою схемою “розводу”. Людям приходять повідомлення у соціальних мережах і месенджерах, де говориться, що вони стали переможцем у якійсь акції або їм нараховані гроші на покупку коштовного призу.

Про те, як розпізнати “кидалово” і не стати жертвою шахраїв, пишуть українські ЗМІ.

Останнім часом українцям надходять повідомлення про те, що вони виграли приз – дорогий iPhone. Якась компанія нібито розігрувала подарунки – і ось ви стали щасливим володарем. І не потрібно нічого робити, окрім як відправити на карту якихось 250 грн і чекати подарунка. Але варто людині виконати ці умови, як з’являються нові витрати.

“Так “попала” моя мама. Незважаючи на те, що їй 60 років, вона активний користувач соцмереж, причому сидить і в “Одноклассниках”, і “Вконтакте”. Там їй написали, що вона виграла цей телефон. Вона ні з ким не порадилася, і відправила ці гроші. Далі – більше. Їй сказали, що пересилання в Україну обійдеться дорожче, мовляв, телефон йде з самої Америки. І їй потрібно доплатити ще 750 грн. Мама навіть нічого не запідозрила, тут же все оплатила. Причому той, хто їй писав, навіть прислав якісь копії своїх документів, мовляв, якщо що, то ви завжди зможете звернутися в поліцію”, – розповіла киянка Ганна Кунцевич.

Далі жінці пояснили, що ще потрібно оплатити страховку на телефон. Інакше без неї телефон не візьмуть на пошті.

“Страховка коштувала вже 2 тис грн. Тут мама якось насторожилася. Стала задавати зайві питання, мовляв, оплачу страховку при отриманні телефону. Але її переконували, що так не можна. Тільки тоді вона зателефонувала мені, я вже, звичайно, їй пояснила, що це типовий розвод, за приз ніхто грошей не бере. А сама стала ритися в інтернеті і з’ясувала, що це зараз дуже поширений розвод в Росії. У людей виманюють по кілька тисяч рублів – за пересилку, за страховку, гарантію, за доставку. В результаті ніхто нічого не отримує”, – говорить Ганна.

До речі, розвод з виграшем – справа не нова. На форумах українці частенько скаржаться, що їм приходять повідомлення про виграші, а насправді це виявляється лохотроном.

Джерело: znaj.ua