Вибухи під Вінницею: у ДСНС заявили про нормалізацію ситуації

12

У ДСНС заявили про нормалізацію ситуації в Калинівці на Вінниччині, де сталася пожежа на військових складах.

“Наразі ситуація нормалізована, відбуваються поодинокі вибухи, які не становлять загрози для місцевого населення”, – йдеться в повідомленні відомства.

Загиблих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано, травмовано 2 особи, які госпіталізовані до медзакладів.

З метою недопущення розповсюдження лісової пожежі було залучено два пожежні літаки, які здійснили 28 скидів води.

Зазначається, що в місцях розміщення евакуйованого населення організували гаряче харчування та медзабезпечення. Згідно із повідомленням, місцеві органи влади проведуть подвірний обхід для оцінки збитків внаслідок вибухів. Відновлення енерго- та газопостачання розпочнеться з прибуттям населення.

Також організовано роботу психологів з місцевими мешканцями, які постраждали в наслідок НС. Підрозділами ДСНС вже ліквідовано загоряння 7 споруд, що виникли внаслідок влучання боєприпасів.

Вже відновлено рух: автотранспорту на автодорозі “Житомир – Могилів – Подільський”; залізничного транспорту на перегоні “Сосенка – Калинівка”. Залишається закритим рух повітряного транспорту в радіусі 12 кілометрів від Калинівки. Навчально-виховний процес в дошкільних та освітніх навчальних закладах розпочнеться від 2 жовтня.

У результаті детонації боєприпасів після вибухів на складах під Калинівкою у Вінницькій обл. держава зазнала збитків на суму близько 800 млн доларів. Про це заявив народний депутат від фракції БПП Іван Винник, передає NewsOne.

“Держава втратила сьогодні в результаті вибухів боєприпасів на суму близько 800 млн доларів за ринковими цінами, навіть якщо вважати, що вони не нові. При цьому не має значення, вибухали танкові снаряди або боєприпаси до РСЗВ”, – сказав він.

Нагадаємо, близько 10-ї години вечора 26 вересня почали лунати вибухи. Палав військовий арсенал, на якому зберігалося 188 тисяч тонн боєприпасів. Вибухи лунали цілу ніч, снаряди розліталися у різні боки. Вибухова хвиля досягла найближчого села, яке розташоване на відстані півтора кілометра. Є постраждалі. Із Калинівки та найближчих сіл евакуювали близько 30 тисяч людей.