Відсутність сміттєвих урн біля озера Чеха в Сумах: коли вирішать проблему?

Після демонтажу сміттєвих урн на озері Чеха ще восени минулого року територія довкола перетворилася на суцільне сміттєзвалище. Особливо гостро проблема постала з відлигою. Не дочекавшись реакції комунальників, сумчани почали боротьбу зі сміттям самотужки. 

Вдягнувши рукавички і взявши величезний пакет для сміття, сумчанин Микола Мазний виходить на прибирання території навколо озера Чеха. Каже: робить це з власної ініціативи, оскільки бачити довкола купи неприбраного мотлоху – нестерпно.

“Тут комплексна проблема: з одного боку – так, в зимовий період тут немає смітників, не посипаються, не чистяться доріжки, і це питання до місцевої влади. З другого боку – питання до людей”, – говорить пан Микола.

Найчастіше люди викидають скляні та пластикові пляшки, стаканчики з-під кави та одноразові захисні маски. Пластик майже не розкладається у природі і тому наносить нищівної шкоди довкіллю. Серед усього сміття часто можна знайти і дуже небезпечні речі – як то використані шприци, зізнається Микола, але найбільше його обурило, коли знайшов використаний підгузник.

На своїй сторінці у фейсбуці Микола поділився результатами свого прибирання. Робить це для того, аби привернути увагу людей до глобальної проблеми зі сміттям.

“Найголовніше я хотів би сказати, що, якщо ми хочемо кращого майбутнього, то потрібно займатися вихованням дітей, тому що дорослу людину буде вже важко чомусь навчити, а потрібно починати з дітей”, – переконаний активіст.

Коли нарешті на озеро Чеха повернуться сміттєві баки, ми дізналися у департаменті інфраструктури міста. Його директор Олександр Журба повідомив, що тендер проведений, і вже за 10 днів має бути укладений договір.

Тож доки сумчани чекатимуть на повернення урн на територію Чешки, найголовнішим правилом залишається – не смітити. Бо, як усім відомо, чисто не там де прибирають, а там де не смітять.