Відтепер українці будуть по-новому здавати на права

10

З 1 липня іспити зі знання Правил дорожнього руху в Україні будуть здавати за новими екзаменаційними питаннями.

Про це повідомляє прес-служба Головного сервісного центру МВС.

Також перевірити свою підготовку до іспиту тепер можна безкоштовно на офіційному сайті ГСЦ МВС (hsc.gov.ua).

За словами начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія, у нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам.

Також він зазначив, що питання згруповані відповідно до категорій водійського посвідчення.

«Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусів чи вантажівок. Питання тесту зорієнтовані на те, щоб людина, яка вивчила правила дорожнього руху могла із легкістю відповісти на них. А до кінця 2017 року заплановано впровадження посиленого контролю над процесом складання іспитів — фото та відеофіксації», – зазначив Криклій.

Інших змін теоретична частина іспиту не зазнала: тест триватиме 20 хвилин і складається з 20 питань, що обираються системою рандомно (випадково). Тож завчити екзаменаційний білет тепер не вийде. Тест обов’язково містить питання за 4 тематичними категоріями: 10 питань із правил дорожнього руху, 4 питання з будови та експлуатації транспортних засобів, 4 питання з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої медичної допомоги.