Вихованців нижньопіщанської школи возили до сумського СІЗО

PM938image004

Як повідомляє сектор комунікації ГУНП України в Сумській області, профілактика порушень чинного законодавства в дитячому та юнацькому середовищі – один із основних напрямків роботи поліції. Тому правоохоронці часті гості у школах, ПТУ, вишах і дитячих таборах відпочинку. Під час цих візитів полісмени розповідають дітям, як слід поводити себе у небезпечній або складній ситуації, як не стати жертвою зловмисника, як наслідки тягне за собою вчинення того чи іншого правопорушення.

Вихованці загальноосвітньої нижньопіщанської школи днями мали змогу не тільки поспілкуватися з працівниками поліції, а й побувати на екскурсії в слідчому ізоляторі, де утримуються злочинці та підозрювані у скоєних злочинах особи.

«Після інтерактивної лекції, організованої та проведеної для учнів в стінах їх рідної школи, ми запропонували дітям відвідати СІЗО, – коментує начальник сектору Управління превентивної діяльності ГУНП Сумської області Сергій Тарасенко. – Що цікаво, побувати у такому специфічному закладі виявили бажання виключно хлопчаки. Вони наочно мали змогу побачити, куди потрапляють і в яких умовах утримуються порушники закону. Хочеться вірити, що враження від побаченого утримає когось з них від необдуманого чи невиваженого вчинку у майбутньому».

Підлітки з цікавістю вислухали історію виникнення слідчого ізолятора; запитували керівника пенітенціарного закладу про те, з якого віку і за які злочини утримуються тут затримані; оглянули прогулянковий майданчик, де, відповідно суворому внутрішньому розпорядку, раз на день прогулюються арештовані; оглянули деякі внутрішні коридори та приміщення блоку, де утримуються громадяни, що відрізняються доброю поведінкою та сумлінною працею.

На підлітків екскурсія справила неабияке враження. Від’їжджаючи додому, вони жваво обговорювали побачене і почуте. За їх словами, «небо в клітинку» має далеко непривабливий вигляд, а тому вони докладуть всіх зусиль, аби не порушувати Закон і Порядок як нині, так і у майбутньому.