Військові Сумського обласного центру комплектування відпрацьовують навички вогневої стрільби

На Сумщині особовий склад обласного центру комплектування проходить тренування зі стрільби і тактичної медицини.

Марина, офіцер юридичної групи Сумського центру комплектування, за освітою юристка. В університеті вона пройшла підготовку на військовій кафедрі, була офіцером запасу. 25 листопада її призвали на службу до обласного центру комплектування. Зараз дівчина представляє юридичні інтереси установи, має звання лейтенанта юстиції. Розповіла, що зі зброєю знайома давно, але потрібна постійна практика:

“Коли я навчалася, у нас були виїзди обов’язково, моя військова спеціальність – артилерист, тому це були виїзди неодноразово. Морально потрібно розуміти, що це завжди складно, але ми повинні розуміти, що якщо не тебе – то ти, і навпаки”.

Навчання проводять регулярно і для всіх працівників, зазначив начальник пресслужби Сумського обласного центру комплектування Олександр Бондаренко: “Неважливо – це кухарі, або діловоди, або фінансисти, юристи – тобто всі військовослужбовці сьогодні відпрацьовують навички вогневої стрільби. Всі стріляють зі своєї особистої зброї. Пристрілюються, вивчають її”.

Інструктор Андрій проводить такі заняття з 2014 року. За цей час, розповів, навчив кілька тисяч людей. За його словами, тренуватися приходять військовослужбовці, рота охорони та особовий склад відділів центру комплектування.

“Рівень із кожним заняттям покращується, кожен пристосовується до своєї зброї, пристосовує зброю до себе, як йому влучно і краще стріляти, і з кожним навчанням влучність, як ви чуєте по гонгах, вона покращується”, — сказав Андрій Сезько, заступник начальника Сумського районного центру комплектування.

Учасники також проходять курс тактичної медицини. Кожен має особисту аптечку, під час занять вивчають її складові, як її правильно носити та надавати першу допомогу.

“Головний акцент буде робитися на тому, що медична допомога, навіть якщо ти отримав поранення і сам не можеш надати, то медик буде надавати твоєю аптечкою. Тому важливо, щоб вона знаходилася в тому місці, яке визначене командирами підрозділів, щоб вона була промаркована, щоб було зрозуміло, що це аптечка, а також щоб в ній були всі необхідні медикаменти та елементи для надання медичної допомоги”, — зазначив Олександр Бондаренко, начальник пресслужби Сумського обласного центру комплектування.

Наразі відпрацювати навички стрільби можуть тільки військові. Для цивільних навчання не проводять, але військовозобов’язані можуть долучитися.

“Є добровольчі формування територіальних громад, і вони як члени добровольчих формувань територіальних громад, також можуть пройти навчання і після того долучитися до лав Збройних сил України”, — додав Андрій Сезько.

Суспільне Суми