Війна у життєвих історіях сумських родин: у краєзнавчому музеї відкрили виставку

Сумський обласний краєзнавчий музей до Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні представив матеріали з фондового зібрання. Вони познайомлять сумчан зі звичайними родинами, які жили у ті часи і боролись проти німецьких окупантів.

В експозиції представлено сім життєвих історій, на прикладі яких жителі та гості міста можуть більше дізнатись про події Другої світової війни. Експонуються  комплекси матеріалів родини Валентини та Родіона Ситниченків, Ніни, Юрія та Олександра Ройченків, Володимира Чорнобривченка та Надії Кривошеєвої.

Документи, спогади та світлини фронтових і повоєнних років занурюють у життя родини і показують, як війна впливає на кожного її члена. Поряд з фотодокументальними матеріалами представлено зразки військового спорядження: казанок, польову флягу, Друга світова війна – тяжкий період історії, який ми маємо пам’ятати. Як тоді українці боролись з німецькими окупантами, так і зараз багато наших земляків захищають кордони України від загарбників. Шануємо та пам’ятаємо героїв Вітчизни.

Марина Тищенко