Військовим з інвалідністю зняли бар’єри: депутати ухвалили новий закон

Військовослужбовці, які отримали інвалідність через поранення, каліцтва, травми і були визнані непридатними, можуть повернутися на службу – і не тільки до ЗСУ. У Раді ухвалили законопроєкт, який буквально зняв деякі бар’єри для військових з обмеженими можливостями.

Про це повідомляє ASPI news.

Відтепер військовослужбовці з інвалідністю зможуть служити в СБУ і Держприкордонслужбі на посадах, які не вимагають значних фізичних навантажень. Відповідний закон ухвалили у Верховній Раді у вівторок, 16 червня.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, таким чином військові з цінним бойовим досвідом, високими морально-діловими якостями та мотивацією до військової служби зможуть все це реалізувати на підходящих для їхнього фізичного стану посадах.

Із 2018 року у Збройних Силах уже діє перелік військових частин і закладів, де можуть служити військові з інвалідністю. А з ухваленням нового закону спектр кар’єрних можливостей розширився аналогічними посадами в прикордонній службі та СБУ (за винятком Служби зовнішньої розвідки).