Вінницький стартап створив систему розпізнавання номерів авто і облич

Вінницький стартап IncoreSoft розробив систему автоматичного розпізнавання номерних знаків автомобілів та облич людей в громадських місцях. Цю технологію ухвалила місцева влада і зараз на її основі працює Вінницький муніципальний центр з контролю за ситуацією на вулицях і дорогах міста. 

Як з’явилася ідея?

Ідея системи зі штучним інтелектом для розпізнавання об’єктів в масштабах міста з’явилася у CEO компанії Олега Сивинюка в 2017 році, коли він побачив, як аналогічні системи працюють в Німеччині.


Проект назвали Vezha і почали роботу над ним в серпні 2018 року, їм займалася команда з 11 осіб, куди входило і кілька студентів Вінницького національного технічного університету. Проект робили за власні кошти, без залучення інвестицій.

Команда намагалася зацікавити владу своїм проектом, проводила зустрічі на івентах, хакатонах, пропонуючи порівняти цю систему розпізнавання з аналогами, які вже застосовувалися в
Вінницькому муніципальному центрі.  Вінницька мерія користується системою вже протягом 5 місяців.

Як працює система?

Система Vezha безперервно моніторить записи з камер відеоспостереження, встановлених в місті. Потім аналізує дані на предмет потенційно небезпечних ситуацій, на які потрібно швидко реагувати.


Наприклад, якщо потрібно знайти автомобіль, який брав участь в ДТП або був помічений на місці злочину, або порушив правила паркування.


«Система автоматично розпізнає номерні знаки, марку і модель автомобіля в відеопотоці і передає дані про місцезнаходження авто, які знаходяться в розшуку», – повідомляють в компанії.


Вона також навчена розпізнавати обличчя в потоці, аналізуючи кадри в реальному часі: аналізує всі обличчя і зіставляє їх з базою пошуку. При збігу йде оповіщення правоохоронних органів. У системи є модуль аналізу масових зібрань, який шукає по відео скупчення людей.


В системі використовується штучний інтелект, якщо конкретніше – згорткові нейронні мережі. Це архітектура нейромереж, націлена на розпізнавання образів.

«Ми модифікували архітектуру нейромереж і збирали власний датасета», – кажуть в компанії.

Результати

Зараз система є основним сервісом відеоаналітики в муніципальному центрі з контролю за вулицями. Її тестують в Івано-Франківську.

За п’ять місяців, поки система працювала в місті:

  • за останні 3 місяці патрульна поліція Вінниці опрацювала 1935 порушень правил паркування (і виявила два кримінальні злочини);
  • за час роботи система розпізнала 7081 автомобіль в розшуку (сумарна кількість розпізнаних автомобілів по місту, тобто одна машина могла потрапляти на кілька камер);
  • за допомогою модуля, що аналізує скупчення людей, зафіксували вчинення двох злочинів.

Поки що проект працює pro bono, але в компанії готують і комерційний запуск. Паралельно команда розробляє програму «Безпечна школа» для школи на базі системи розпізнавання осіб. У планах – вихід на міжнародний ринок і інтеграція з відомими системами відеоспостереження.

Джерело: ain.ua