Вогонь на руці і троянда у колбі: що робили у Сумах директори

Сьогодні в легкоатлетичному Манежі СумДУ відбувся Форум директорів закладів освіти під назвою «Майбутнє в наших руках». Більш ніж 500 директорів та начальників відділів освіти і науки долучилися до проведення заходу.

Така подія проводиться вже вдруге. Минулого року захід проводили через те, що ввійшов в силу новий закон «Про освіту» та стартував пілотний проект «Нова українська школа». На минулорічному форумі обговорювали впровадження нових освітніх технологій, і керівники закладів освіти забажали щорічно зустрічатися на таких подіях.

На форумі спікери  ділилися своїм досвідом з питань модернізації освітнього процесу та розглядали різні прилади та досліди на виставці освітніх технологій.

«Сьогодні ми говорили, що таке сучасний навчальний заклад  що таке новий менеджер-керівник закладу, які обов’язки та права директорів, про інноваційні технології та їх впровадження у навчальний процес, дошкільну освіту, зміст освіти, та як зробити дитину успішною. Це як колективне підвищення кваліфікації»,розповіла Вікторія Гробова, директор департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

Також директорам представили Державну службу якості освіти – новий орган виконавчої влади, покликаний слідкувати за якістю освіти, якістю навчальних закладів.

«Директор – це важлива ланка  у впровадженні реформ в освіті. І від того, як вони їх сприйматимуть та реалізовуватимуть, залежатиме, наскільки швидко діти зрозуміють результати нововведень в освіті», – говорить Микола Подопригора, заступник голови облдержадміністрації.

Окрім цього, презентувала свою діяльність й  Мала Академія наук України: фарбували троянди в різні кольори, презентували роботу тепловізора, міні-мікроскопа та проводили досліди з вогнем.

Галіна Корявко