Волонтери Конотопа збирають срібний брухт для особливих дітей

Конотопський благодійний фонд «Серця любові» ініціював проект для дітей, які не розмовляють або страждають серйозними захворюваннями центральної нервової системи. Його метою став збір срібного брухту, аби забезпечити цих дітей «іменними жетонами». 

Організатор проекту Тетяна Писанка розповідає, що ідея з жетонами оформилась не одразу. Спочатку були звичайні папірці, які клали дітям до кишень. На них вказували особисті дані дитини та контакти для зв’язку. Пізніше папірці кріпили булавками до одягу, а потім спробували браслети.

Проте, через очевидну незручність, зупинилися на «іменних жетонах», прототипом яких стали аналогічні військові. «Кожна мати в першу чергу переймається безпекою своєї дитини. Що буде, якщо дитина зникне з поля її зору? А якщо їй раптом стане погано, а рідних немає поряд? Мати має бути впевнена в тому, що її дитина уникне великої біди, що у неї є при собі всі данні, які можуть стати в пригоді швидкій та поліції» — пояснює Тетяна Писанка.

За словами волонтерки, деякі діти вже мають подібні жетони – їх доречність себе виправдовує. Уже мав місце випадок, коли мати втратила свідомість у парку, а її донька, яка через хворобу не розмовляє, не могла пояснити, що сталося. Було й таке, що дитина загубилася. В обох цих ситуаціях саме наявність жетонів забезпечила позитивний напрямок розвитку подій.

Цікавим фактом є те, що іменні жетони «пішли» в маси. Вони стали в пригоді не лише для «особливих» дітей, які не розмовляють або мають серйозні захворювання, а й для людей похилого віку, які страждають на проблеми з пам’яттю.

“Небайдужих людей виявилось дуже багато, завдяки цьому вдалось зібрати 39 грамів срібного брухту. Ювелірна майстерня вже виготовляє 5 «особистих жетонів» повністю зі свого срібла, решта 6 будуть із того брухту, який принесли добрі люди. Наступного тижня ми заберемо для діток, які не розмовляють, усі 11 “особистих жетонів””, зазначила Тетяна Писанка.

Джерело: topkonotop.com