Volvo обмежить швидкість автомобілів до 180 км/год

Обмеження швидкості Volvo вводить в рамках програми Vision 2020. Зусилля інженерів спрямовані на те, щоб автомобілі Volvo не могли вбити жодну людину або стати причиною серйозних каліцтв. Нововведення стануть чинними для всіх нових автомобілів марки Volvo з наступного року.

«Ми знаємо, де проблемні зони і над чим варто працювати, щоб позбутися випадків гибелі і серйозних ушкоджень. Ми розуміємо, що обмеження швидкості не панацея, але це варто зробити, якщо така зміна врятує хоча б одне життя», – говорить головний виконавчий директор компанії Volvo Хокан Самуельсон.

Volvo на підставі статистичних даних стверджує, що для безпеки на висоій швидкості  недостатньо ні спеціальних систем автомобіля, ні навколишньої інфраструктури. Вбудовані обмеження знизять ризик потрапляння водія в цю незахищену зону.

“Самуельсон хоче уповільнити не лише свої машини. Він розпочинає глобальну дискусію про те, чи мають автовиробники право встановлювати різні обмежувальні технології вже на заводі”.

Спеціальні системи повинні боротися з перевищенням швидкості, п’яним водінням і втратою уваги через втому. Самуельсон визнає, що у них поки немає відповіді на ці питання, але Volvo збирається стати лідером подібних обговорень.

Глава компанії натякнув також на інтелектуальні системи обмеження швидкості. Працювати вони будуть в прив’язці до геопозиції та інформації з карт, наприклад, обмежуючи швидкість поблизу шкіл і лікарень. Для Vovlo подібний підхід здається органічним. Безпека завжди була головною складовою маркетингу шведської компанії.

Тим часом подібна усвідомленість ще не охопила автомобільний ринок, і максимальна швидкість, як і раніше вважається важливим фактором, особливо для реклами. Так, Pininfarina готує електричний гіперкар, здатний розвивати швидкість до 400 км/год. Koenigsegg випускає гібридний суперкар Regera з максимальною швидкістю 410 км/год. А Tesla Model S розганяється до 250 км/год.

Джерело: hightech.plus