Вони готові захистити нас. А хто подбає про їхні родини? На Сумщині ветерани АТО хочуть знати відповідь

Вони готові захищати нас, але досі не знають, хто ж піклуватиметься про їхні родини, які вони вимушені будуть залишити сам-на-сам з проблемами, щоб стати до лав бригади тероборони.

Учасники АТО з Сумщини готові стати на захист країни у разі агресії з боку Росії. Бійці вирішили долучитися до формування бригади територіальної оборони та стати резервістами.  Втім, їх хвилює питання: хто піклуватиметься про родини бійців, котрі захищатимуть наші території у разі вторгнення.

“Ми з іншими ветеранами АТО говорили, що у разі, якщо розпочнеться агресія, ми не будемо стояти осторонь, але не зможемо доїхати до своїх підрозділів, і треба буде вирішувати щось на місцях. Тож звернулися до керівництва бригади тероборони з проханням включити нас до резерву”, – говорить голова ГО “Спілка ветеранів АТО у Сумській області” Володимир Лаврик.

Учасники «спілки ветеранів АТО» зустрілися з представником бригади тероборони Сумщини, аби їм роз’яснили, що робити у разі надзвичайної ситуації та хто піклуватиметься про родини бійців.

“Вже упродовж 5 років я озвучую це питання, але відповіді не отримав і досі”, – говорить Володимир Лаврик.

Перший заступник командира військової частини А-7045 Андрій Нємцев говорить: наразі триває укомплектування бригади. Потреба у резервістах є. Але питання щодо родин бійців – не в їхній компетенції:

“Ми евакуацією населення не займаємось. Цими питаннями опікується облдержадміністрація та відповідні органи”.

Що чіткого механізму немає, заявив і голова Сумської ОДА Дмитро Живицький на тематичному брифінгу в ОДА:

«Зараз готуються відповідні зміни, щоб ця система була організована на рівні держави, але це має бути відповідальність органів місцевого самоврядування, бо це люди, які з громад ідуть захищати територію своїх же громад».

Тож питань залишається ще чимало, твердять учасники «спілки ветеранів АТО». Втім, вони поки без відповідей.