Вперше за всю історію. Глава МВФ заявила про зупинку світової економіки

Ситуація у світовій економіці гірша, ніж під час кризи 2008-2009 років, заявили у МВФ. Через погіршення ситуації з вірусом фонд збільшить розмір екстреного фінансування у два рази, до $100 млрд.

Про це заявила на брифінгу глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, пише ZN.UA.

«Ми ніколи в історії МВФ не бачили, щоб світова економіка зупинилася. Ми в рецесії, вона набагато гірше, ніж глобальна економічна криза», — повідомила Георгієва.

За її словами, найбільше від наслідків коронавірусу страждають країни, що розвиваються, оскільки у них менше ресурсів для захисту від цієї подвійної кризи — кризи охорони здоров’я і економічної.

Допомога МВФ

У зв’язку з цим МВФ готовий задіяти весь свій резерв і подвоїть розмір екстреного фінансування з $50 млрд до $100 млрд, додала вона.

Як раніше попереджала Георгієва, світовий ВВП на тлі пандемії коронавірусу може знизитися до 2020 року сильніше, ніж у 2009-му під час глобальної фінансової кризи, а відновлення буде залежати від строків усунення епідемії.

Особливу загрозу вона бачить у можливих хвилі банкрутств і скорочення робочих місць, які можуть не тільки підірвати здатність економіки до відновлення, але і зруйнувати основи суспільства.

Допомога Україні

Раніше президент Володимир Зеленський обговорив під час телефонної розмови з главою МВФ Кристаліною Георгієвою збільшення допомоги Україні під час епідемії коронавірусу.

Мінфін