ВРП відсторонила від здійснення правосуддя суддю з Сум

На засіданні Вищої ради правосуддя 27 лютого розглянуто клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича про тимчасове відсторонення судді Зарічного районного суду міста Сум Шершака Миколи Івановича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, яке надійшло до ВРП 24 лютого 2020 року. Про це повідомляє sud.uа з посиланням на прес-службу ВРП.

Суддя Зарічного районного суду міста Сум Микола Шершак підозрюється у проханні надати, а також одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, що вчинені службовою особою, яка займає відповідальне становище, а саме неправомірної вигоди у сумі 2000 доларів США.

Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 15 листопада 2019 року судді Шершаку М.І. обрано запобіжний захід у вигляді застави та покладено на нього окремі обов’язки, передбачені статтею 194 Кримінального процесуального кодексу України.

Вища рада правосуддя вирішила клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури задовольнити; тимчасово відсторонити суддю Зарічного районного суду міста Сум Шершака Миколу Івановича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження стосовно обвинувачення Шершака Миколи Івановича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.