Врятувати Сумське НВО: міськрада звертається до Президента

25 депутатів Сумської міськради зібралися 26 червня на позачергову сесію. На порядку денному одне питання – допомога співробітникам найбільшого підприємства Сум, заборгованість із зарплати у яких становить практично 7 місяців. «Голодна хода» змусила місцеву владу негайно реагувати на ситуацію: сесію зібрали за годину.

«Юридичну допомогу співробітники підприємства отримують», – заявив депутатам мер Сум Олександр Лисенко. За його словами, директор СНВО зараз перебуває у відрядженні.
«Остання «половинка», як у нас прийнято говорити, виплачена 25 травня… Гроші йдуть на повернення боргів, які працівники беруть, де тільки можна… Минулої середи працівники всього підприємства зупинили роботу і вийшли з ініціативою представляти їх інтереси Голові Незалежної профспілки ПАТ НВО. Я погодився. У четвер направили вимогу – заплатити зарплату за грудень у повному обсязі, і ніяких акцій протесту не було б. У п’ятницю оголосили, що всіх направляють на простій: сказали, що в понеділок можете не виходити на роботу – ми вас не пропустимо. Профспілки отримали повідомлення  про можливе скорочення та звільнення з вересня майже 800 чоловік…», – заявив голова Незалежної профспілки найманих робочих СНВО Валерій Шершенюк.
Він запропонував закрити підприємство, розпродати, але не мучити людей.
Фінансовий директор ПАТ «СНВО» Валентина Василенко заявила, що нині підприємство відчуває важкі часи, що почалися у 2013 році, коли стався корпоративний конфлікт, який досі не врегульовано. За її словами, у 2014 році наступний удар – втрата основного ринку.

«Борги із зарплати накопичилися з 2014 року. Як тільки на рахунках з’являлися гроші, борги виплачувалися. Душа болить у всіх. Зараз на заводі працює 5200 осіб. Виплатити зарплату можна, коли є гроші. Гроші можна отримати за замовлення. Якщо є можливість залучити замовлення, ми раді отримати таку допомогу. Сьогодні у заводу немає достатніх коштів, щоб виплатити половинку зарплати. Гендиректор збирав трудовий колектив і сказав, що до 6 липня очікується надходження грошових коштів, що дозволять виплатити половинку зарплати за грудень», – заявила вона.
Міськрада 25 голосами прийняла звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Голови ВР, Генпрокурора та Міністра внутрішніх справ України про ситуацію, що склалася на ПАТ «Сумське НВО». Депутати звертаються з проханням вжити дієвих заходів, спрямованих на забезпечення виплат заробітної плати працівникам ПАТ «Сумське НВО». Також просять внести зміни до чинного законодавства щодо запобігання банкрутству містоутворюючих підприємств, розробити програму виходу з кризи ПАТ «Сумське НВО».

Джерело: rama.com.ua