Викладач із Сумщини очолив топ-10 дописувачів Вікіпедії

Викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Андрій Гриценко очолив топ-10 дописувачів Вікіпедії під час міжнародного конкурсу WikiGap Challenge. За місяць він створив та вдосконалив 416 статей про жінок. Як переможець він виграв поїздку до Женеви (Швейцарія) на заходи, організовані UN Human Rights (ООН з прав людини), передає Sumy.Today.

Як розповів Андрій Гриценко, дописувачем Вікіпедії він став сім років тому, активно пише статті із 2016-го. Минулоріч глухівчанин також переміг у такому ж конкурсі з написання статей про жінок WikiGap Challenge 2019, за що отримав запрошення на тиждень до Стокгольму на всесвітню конференцію. Також у 2019-му Андрій Гриценко створив найбільше статей серед вікіпедистів Східної Європи у міжнародному конкурсі CEE Spring 2019 із наповнення Вікіпедії статтями про Центральну і Східну Європу.

Андрій Гриценко говорить, що започаткування статей у Вікіпедії та їх редагування – це його хобі: «Адже досліджуєш теми, якими цікавишся сам, і вони стають в нагоді мільйонам читачів по всьому світу». Андрій — адміністратор української Вікіпедії. А основне його заняття – робота у Глухівському національному педуніверситеті та навчання у докторантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.