Вишиванка: наш генетичний код

20 травня – це не просто прекрасний весняний (навіть якщо й трохи дощовий) день. Саме на третій четвер травня припадає День вишиванки – свято, яке з’явилося не так давно – 15 років тому, але вже встигло полюбитися мільйонам українців у всьому світі.

У цей день кожен, хто вважає себе українцем, незалежно від національності чи місця проживання, вдягає українську вишиванку, і вулиці міст, сіл і селищ просто розквітають від такої краси. Ну й, звісно, наша редакція теж щорічно із превеликим задоволенням долучається до свята! 😉

Вишиванка має дуже давню історію, та попри це вона не є чимось архаїчним чи застарілим – навпаки, це сучасний одяг, який не сходить зі сторінок журналів та модних подіумів та чудово поєднується з будь-якими елементами гардеробу. Вишиванка – це вам не лапті!

Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменника можна побачити на 20-гривневій купюрі (от прямо зараз дістаньте й переконайтеся! 😉 ).

У 2021 році продовжують залишатися модними як традиційні вишиванки у вигляді сорочок, так і вишиванки-сукні різних кольорів і фасонів. Такий одяг можна вдягти і на прогулянку, і на свято, й на роботу.

Що символізують основні кольори вишиванок?

  • Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
  • Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
  • Чорний колір – це багатство і достаток.
  • Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
  • Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
  • Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.

Поділитися в соцмережах: