Яценюк побив медсестру! Повірили?

Мабуть, ви вже читали про Арсенія Яценюка, який вдарив медсестру за те, що вона принесла йому не ті фрукти. Такий фейк розповсюдив один із маніпулятивних сайтів.

Ця новина, як вказують журналісти з «По той бік новин», розміщена на сайті, де полюбляють публікувати інформаційні вкиди, яким не варто вірити. У цьому матеріалі, наприклад, була відсутня фактична інформація: де, коли трапилась подія, хто повідомив журналістам, чому Яценюк перебував у лікарні.

Щоб підсилити негативні емоції у читача, новину доповнили інформацією від Bihus.info про підготовку VIP- палат для урядовців. А потім підкріплюють фото і коментують, що, поки звичайних людей розміщують як собак, депутатам готують особливі умови. Насправді ж, це фото зроблене у 2014 році у Горлівці Ігорем Коваленком, щоб показати ситуацію на Донбасі.

Арсеній Яценюк наступного дня спростував інформацію та повідомив, що він удома та здоровий. Політик наголошує, що такі фейки знаходяться на межі добра і зла і просить не вірити у сумнівні речі.

Щоб не зловитись на фейк, журналісти з «По той бік новин» радять встановити додаток Фейкогриз від Texty.org.ua, який повідомить вас про наявність маніпуляцій у журналістських матеріалах.

Марина Тищенко