Як діяти у разі надзвичайної ситуації? У Сумах провели показове тренування

«Не панікуй! Готуйся». У Сумах на базі медичного коледжу провели показове тренування для представників навчальних закладів вищої та фахової передвищої освіти, де розповіли про правила поводження під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, в установі наочно показали, як виглядають сховища для освітян та студентів. 

Попереджений – значить озброєний. Для представників навчальних закладів у Сумах провели показове тренування, як діяти у разі надзвичайної ситуації. Почали з теоретичних засад. Зокрема, розповіли, що робити у разі обстрілу.

“Як тільки почався обстріл, падай, пересувайся у заглиблення, бо вибух відбувається на висоті приблизно 50 см. Якщо ми падаємо на землю, це дозволяє вберегтися від уламків. Не можна ховатися у засклених приміщеннях, офісах, де ці скляні вітрини розсипляться”, – говорить Олег Воронов, майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області.

Далі – ознайомлення з укриттями, де у разі загрози зможуть сховатися студенти та викладачі.

Зараз це зал для занять з панкратіону, але в разі надзвичайної ситуації він перетворюється на сховище. Приміщення вміщує до 100 осіб. Всього таких укриттів у закладі 7.

“Крім цих приміщень, у нас є штаб, пункт управління, і також є санітарна кімната. Усе розраховане на евакуацію, вірніше на укриття для близько 500-600 людей, і забезпечене усім необхідним”, – розповідає Олена Боровик, в.о. директора КЗ СОР “Сумський фаховий медичний коледж”.

Укриття розміщене у напівпідвальному приміщенні коледжу. Перебувати у ньому можна 48 годин.

“Тут є інструменти для аварійного відкопування у разі неможливості вибратися, є радіостанції для зв’язку у разі відключення мобільного зв’язку. У разі відімкнення основного електроживлення, щоб орієнтуватися у приміщенні, передбачено аварійне освітлення”, – говорить Олександр Кульченко, заступник директора з АГР СОР “Сумський фаховий медичний коледж”.

Аналогічні навчання наразі проводять у всіх освітніх закладах області.

“Усі повинні знати, як діяти у надзвичайній ситуації, щоб могли правильно скоординувати свої дії, правильно надати першу допомогу”, – переконана Вікторія Гробова, директорка департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

Детальніше – у сюжеті: