Як оцінюватимуть дітей, в яких немає технічного забезпечення для дистанційного навчання?

Нещодавно у соцмережах батьки запитали, що робити у випадку, коли учень 9-го класу перебуває з батьками в селі, де немає інтернету, аби виконувати домашнє завдання. А  класний керівник попередила батьків, що у такому разі дитина наприкінці навчального року може отримати не свідоцтво про освіту, а довідку про те, що прослухала курс.

Журналісти сайту “Всеосвіта” звернулися до експерта, аби дізнатися, чи правомірна заява викладача, а також про те, як оцінюватимуть дитину, в якої немає технічного забезпечення для дистанційного навчання.

На запитання відповіла керівниця управління правової роботи компанії-розробника освітніх технологій ENSOF Марина Ліснича.

“У сьогоднішніх умовах оцінювати дитину, в якої немає доступу до електронних ресурсів, варто після відновлення очного навчання, а вчитися дитина має за підручником. У подальшому, якщо технічної можливості навчатися дистанційно та оцінювати досягнення школярів немає, а очне навчання не буде відновлене до кінця нинішнього навчального року, на нашу думку, на початку нового навчального року на очному навчанні слід провести діагностичне оцінювання учнів та учениць – щоб з’ясувати готовність дітей до подальшого освітнього процесу. За результатами діагностики, за потреби, слід скоригувати календарно-тематичне планування залежно від потреб учнів та учениць.

Окрім того, хочемо нагадати, що, відповідно до пункту 2 Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015  № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2015 р. за № 924/27369, переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти (крім перших та других класів) до наступного класу здійснюється на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання учнів (вихованців) та/або їх державної підсумкової атестації (для учнів четвертих і дев’ятих класів) згідно з рішенням педагогічної ради закладу загальної середньої освіти, що упродовж п’яти робочих днів з дати прийняття має бути оприлюднене на його інформаційному стенді.”

У свою чергу з цього питання висловилися й користувачі мережі.

“Вчитель у своїй заяві не тільки перевищила свої повноваження, вона продемонструвала кричуще незнання нормативно-правових документів. Ніякої “довідки про те, що прослухав курс базової середньої освіти”, в природі не існує і ніякими нормативними документами не передбачено (крім одного виключення – довідки про закінчення повного курсу навчання осіб з помірними інтелектуальними порушеннями). Якщо був натяк про “таку” довідку – це булінг, що може призвести до серйозного судового провадження. Крім того, свідоцтво про базову середню освіту Вашої дитини вже замовлено. До 1 квітня всі школи надіслали останнє підтвердження даних на друк свідоцтв і додатків для учнів 9 класу”, – написав Олександр Гузь.

Поділитися в соцмережах: