Як село Залізняк на Сумщині реалізовує свій проєкт з вирощування цикорію “Золотницька сотка”

У селі Залізняк Сумського району завершують облаштовувати місцеву бібліотеку в заклад, що матиме агроекологічне туристичне спрямування і на базі якого функціонуватиме кав’ярня. В ній гостей пригощатимуть напоєм з цикорію, який тут же в селі й вирощуватимуть.

Про це повідомила «Урядовому кур’єру» Ірина Варламова, одна з ініціаторів минулорічного бізнес-проєкту, який став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України-2019». За підсумками творчого огляду ентузіасти громади виграли 100 тисяч гривень на розвиток виробництва цикорію, який має посприяти низці місцевих супутніх промислів та туристичних розробок.

Звідтоді виконано значний обсяг робіт, і в тому числі з перепрофілювання бібліотеки. Сформовано новий книжковий фонд як для дорослих, так і юних читачів, що дозволило повернути заклад до активного читацького життя. Також закуплено обладнання та інвентар для повного циклу виробництва цикорію, починаючи від його вирощування і закінчуючи виготовленням напоїв.

Сім родин села зголосилися вирощувати цю рослину — для цього їм передано набір відповідного обладнання. Сьогоднішні види на врожай обнадійливі і обіцяють гарний ужинок.

Як підсумувала Ірина Варламова, перший фестиваль цикорію планується провести наприкінці вересня. Його приурочать до 150-річчя від дня народження поміщика-земляка Бориса Золотницького, який колись господарював на цих землях і з-поміж різних культур вирощував цикорій.