Як Суми армію підтримують

У Державній податковій інспекції у м. Суми інформують, що у першому півріччі 2018 року платники, які перебувають на обліку в інспекції, сплатили 15,5 мільйонів гривень військового збору, що майже на 3 мільйона гривень перевищує суму сплати аналогічного періоду минулого року.

Додатково повідомляється, що у 2014 році (з серпня по грудень включно) було сплачено 26,2 мільйонів гривень військового збору, у 2015 році – 93,1 мільйонів гривень, у 2016 – 106,5 мільйонів гривень, а у 2017 – 132,4 мільйона гривень.

В інспекції нагадують, що військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки українських військових, які виконують завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, які нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Податковими агентами зі сплати військового збору являються всі платники податків за винятком платників єдиного податку.