Суми на карантині: як минули вихідні

5 квітня у Сумах поліція провела рейд на вулиці Засумській біля Центрального ринку і здійснила виїзди до двох церков, у яких, згідно із повідомленнями сумчан на 102,  відбувалися служби за участі великої кількості вірян, повідомляє sumy.today.

За словами керівника відділу комунікації ГУ Нацполіції Сумщини Володимира Крупецьких, коли патрульні прибули до Спасо-Преображенського собору, служба вже завершилася, і нікого на місці поліціянти не застали.

Натомість на порталі “Православна Сумщина” зазначають, що служба у Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбулася із дотриманням карантинних норм:

“У приміщенні собору богомольців не було взагалі, лише священники та хор в обмеженому складі, богомольці були розміщені на території соборного подвір’я, на якому були накреслені крейдою місця, щоб люди дотримувалися визначеної безпечної дистанції. Кожен, хто заходив на подвір’я собору, повинен був вдягнути медичну маску. Призначена відповідальна особа пояснювала богомольцям нові правила та визначала вільне місце на подвір’ї, де людина не порушувала вимог щодо безпечної дистанції. Причащання Святих Христових Таїн проводилося за дотриманням санітарних норм: використовувалися одноразові ложечки та стаканчики, а також паперові серветки”, – запевняють на сайті.

Біля церкви на вулиці Ремісничій, коли прибула поліція, знаходилось близько двох десятків вірян похилого віку. Патрульні через гучномовець попередили усіх про заборону проведення масових релігійних заходів на час карантину і небезпеку коронавірусу для життя та здоров’я людей. Також профілактична бесіда була проведена із церковнослужителем, якому вручили пам’ятку про карантинні заходи. Протоколи ні на кого не склали.

Аналогічно поліція відреагувала на торгівлю на вулиці Засумській.

Фото 1 та 2: ЦУКР