Як у «червоній зоні» працюватимуть торговельно-розважальні, спортивні та ресторанні заклади Сумщини?

У першому випуску програми «Ваш аргумент» на телеканалі СТС обговорили тему, яка наразі «на слуху» ледь не у кожного, – це вакцинація проти Covid-19.

Гостями студії були заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета, начальниця управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби Валентина Тищенко, директор ТРЦ “Мануфактура” Володимир Лободін та директор спортклубу “B-Tone”Дмитро Стриженок.

Одне з питань, які найбільше хвилюють сумчан, – це те, як працюватимуть в умовах «червоної» зони торговельно-розважальні, спортивні та ресторанні заклади Сумщини.


Наразі вже визначено, що в «червоній» зоні буде дозволена робота розважальних, торговельних та спортивних закладів, але працюватимуть лише ті, в яких вакциновані всі 100% працівників.


Відвідувачі теж мають бути щеплені та повинні надавати на підтвердження цього свої сертифікати.

«Це не стосується торгових центрів, – зазначає Валентина Тищенко, – вони будуть працювати, якщо 60% торговельних площ займатимуть товари дозволених груп»

Втім, не всі власники закладів готові перевіряти відвідувачів:  серед опитаних у місті представників бізнесу були й такі, хто зазначав, що вимагати сертифікати у гостей закладу не будуть.

Варто відзначити, що усі, хто зібрався цього вечора у студії телеканалу СТС, вже вакциновані. Втім, загалом на Сумщині ситуація є далеко не такою оптимістичною: станом на 11 жовтня в області хоча б одну дозу вакцини отримали лише 20,78% населення, а щеплені двома дозами і того менше – 17,08%.

У чому ж проблема? Чому люди не хочуть щепитися попри заклики лікарів та запевнення в тому, що вакцинація дозволяє вберегтися від важкої форми хвороби та смертельно небезпечних ускладнень?

Опитування, проведене нашими журналістами на вулицях міста, показало, що думки сумчан розділилися. Одні говорили про те, що вже вакцинувалися, бо вважають це необхідним і правильним, інші ж зазначали, що вони мають певні побоювання, та висловлювали недовіру і до самих вакцин, і до наслідків, які ті можуть спричинити.

Повну версію програми ви можете переглянути ТУТ: