Як у Сумах відзначатимуть День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи традиційно відзначається 21 листопада. З нагоди цього Дня в усіх населених пунктах області відбуватимуться традиційні меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, панахиди у церквах.

В обласному центрі заходи 21 листопада розпочнуться о 10.00 з покладання квітів до Меморіалу «Героям Слава!», могил Героя Небесної Сотні Олексія Братушки та воїнів, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України (Сумське міське кладовище по вул. 20 років Перемоги).

О 10.20 відбудуться мітинг та покладання квітів до Пам’ятника Героям Небесної Сотні (Сквер Героїв Небесної Сотні).

А на 12.00 всіх патріотично налаштованих жителів і гостей Сумщини обласна філармонія щиро запрошує на тематичний концерт до Дня Гідності та Свободи.

Усі заходи проводяться з дотриманням вимог законодавства щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, у тому числі і правил відвідування закладів культури під час перебування регіону в червоній карантинній зоні.

Довідково. День Гідності та Свободи − свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року − лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.