Як “ядерний гриб”: що це за дивні хмари?

Упродовж декількох днів в Україні спостерігають хмари дивних форм. Мешканці Сумщини теж повідомляють про те, що бачать ці назвичайні хмари.

У соцмережах жартують про “ядерний гриб”, воронку від вибуху і хмару-медузу.

Але чому вони з’являються і що означають – розібралась ВВС News Україна.

Не панікувати і не боятися, адже це просто хмари, закликали у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Там запевнили, що в таких хмарах немає нічого страшного. Проте назвали це досить незвичним природнім явищем.

Хмара-ковадло – різновид купчасто-дощової хмари.

Це типово для літа, для нашого помірно-континентального клімату, розповідає синоптик Наталка Діденко.

“Ми їх спостерігаємо кожного літа. Просто часом в атмосфері створюються такі умови, що ця хмара не може далі розвиватися і мати такі округлені форми, до яких ми звикли, – пояснила експертка ВВС News Україна. – Верхня скрижаніла частина хмари не дає далі проникати теплу, й ось ця волога розтікається і утворює форму ковадла”.

За її словами, такі хмари, звичайно, були і раніше. Просто зараз ми частіше їх фотографуємо і привертаємо до цього увагу.

Не раз бачив таке у своєму житті і яхтсмен Максим Нефьодов, який 40 років ходить під вітрилами. Він працює інструктором у школі яхтингу Razgar і з хмарами має справу постійно.

“Такі хмари періодично зустрічаються на стику холодних і теплих та різнонаправлених повітряних мас. Це дещо рідкісне явище, але не ексклюзивне, – розповідає пан Нефьодов. – Вони не є передвісником жодних катаклізмів. Розсіюються протягом кількох годин”.