Якщо ви твердо вирішили пірнати у хрещенську ополонку: рекомендації рятувальників

19 січня всі православні християни відзначатимуть одне із головних свят – Водохреще. Для того, щоб свято не закінчилося трагедією, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді.

Щорічно рятувальники м. Суми дбають про безпеку цих заходів. Для цього чітко визначаються місця для купання, встановлюються рятувальні пости з числа працівників ДСНС та вживаються додаткові заходи безпеки.

Де купатися?

Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та дозволяти занурюватися  дітям без нагляду батьків чи дорослих.

Чи занурюватися у воду з головою?

Перед купанням необхідно розігріти тіло та заходити в воду в зручному взутті. Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Не перебувайте в воді не більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму. При виході використовуйте сухий рушник. При груповому купанні кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб. Для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю з попередньо підготовленого термоса.

Будьте здорові!

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді. Бажаємо вам веселого та безпечного святкування, повідомляє Сумський міський відділ Управління Державної служби України  надзвичайних ситуацій у Сумській області.