Яндекс продав менше 5000 своїх «Станцій»

У пошукового гіганта проблеми: «Яндекс» не може повністю викупити замовлену партію акустичних систем у китайського виробника. Це гальмує виробництво версії «Станції», що продається за передплатою. А поки невикуплені колонки залишаються у китайців, ті відмовляються починати виробництво міні-комп’ютера для розумного будинку «Яндекс.Модуль».

Офіційно в компанії це не визнають. Про те, що все йде не за планом, вказують лише непрямі ознаки. Так, ні сама компанія, ні її дистриб’ютори не розкривають дані про продажі пристрою. За оцінкою аналітика Mobile Research Group Ельдара Муртазіна, з початку продажів 10 липня 2018 року «Яндекс» продав не більше 5000 розумних колонок «Станція». Колонка стала першим досвідом створення гаджета для «Яндексу», а тепер її провал гальмує нові проекти.

Про проблеми зі «Станціями», посилаючись на свої джерела, пише «Комерсант». Видання також повідомляє, що «Яндекс» перестав поставляти розумні колонки за підпискою. Власник підписки повинен протягом трьох років щомісяця платити 389 рублів, після чого «Яндекс.Станція» перейде в його власність.

Джерело “Комерсанта” запевняє, що причина припинення продажів за передплатою – відмова китайського підрядника 3NOD продовжувати виробництво. Імовірно, «Яндекс» досі повністю не викупив перші 10 000 вироблених колонок через низький продажі.

Але 3NOD повинна виробляти не тільки колонки.

Раніше повідомлялося, що Яндекс працює над універсальним контролером для систем розумного будинку – міні-комп’ютером «Модуль». Виробництвом аналогу Google Home мала займатися також 3NOD, але через проблеми зі «Станцією», проблеми з’явилися і у «Модуля».

Джерело: hightech.plus