З 1 січня зростає вартість харчування для сумських дітей у садочках і школах

З 1 січня у сумських садочках і школах зростає вартість харчування. За це 23 грудня проголосували депутати Сумської міської ради. Також змінилося співвідношення між батьківською платою та фінансуванням з бюджету.

Вартість сніданків у школах зросте втричі, у садочках триразове харчування – більше, ніж у половину. Причина — нові норми, які затвердили у Кабміні в березні 2021 року.

У школі №8 вартість підняли до 20 грн з 1 вересня, батьки погодились, розповіла директорка закладу Ніна Щербань.

“На сьогодні ми з батьками обговорили на батьківських зборах зміни з нового календарного року. Батьки поставилися з розумінням до цього”, — говорить вона.

У закладі мають своє нове меню на 2022 рік. Наразі його вивчає Держпродспоживслужба. Основна зміна, за словами директорки, — набір продуктів.

“Цукру в напоях взагалі не передбачено. Це, звичайно, для дітей дещо незвично. Раніше ми використовували і свинину, і яловичину. Тепер при одноразовому харчуванні, при сніданках для дітей 1-4 класів ми можемо використовувати м’ясо птиці, окрім водоплавної”, — каже Ніна Щербань.

Вартість одноразового харчування у школах буде 24 грн, у садках – до 33 та 40 грн, залежно від віку, розповіла начальниця міського управління освіти Антоніна Данильченко.

“Спочатку було прописано, що нове меню і норми харчування мали ми застосувати, особливо нове меню, з 1 вересня. Потім нам надали перехідний період, щоб ми підготувалися, бо і договори у закладів освіти були укладені до 31.12.2021 року. 14 гривень — не можна збалансувати харчування, зробити його безпечним із інших продуктів. Над цим працювало багато наших дієтологів, не лише директор школи з працівниками кухні, і розраховували. Це найменша вартість, в яку можна вкластися за нормами одноразового харчування”, — сказала вона.

З міського бюджету оплачуватимуть 25% вартості, решту – батьки. На місяць для них це – до 400 грн, якщо дитина вчиться у школі.

“Мене попередили, я написала заяву, що згодна. Їжа — дуже добра, він любить, тому 24 грн. Зараз такі ціни, пробачте. І фрукти дають дітям, і запіканку, і компот смачний. Я не вважаю, що це багато”, — зазначила мама школяра Наталья Дрюченко.

“Нам про це повідомляли, ми про це спілкувалися. Мене влаштовує ціна. Думаю, що вона доречна і відповідає цінам харчування. Дитині подобається, як годують у школі. Ми будемо харчуватися з 1 січня. Якщо брати з собою, це буде некультурно, дитина може обляпатися, розсипати, накидати. Дитині подадуть все гаряче, вчасно, приберуть”, — говорить мама другокласника Наталя Бондарєва.

Платити більше сумські батьки будуть з 1 січня. Зараз ціна шкільних сніданків — 14 грн.

Суспільне