З екс-депутата Лозинського достроково зняли судимість

Суд достроково зняв судимість з колишнього депутата Верховної Ради Віктора Лозинського, засудженого за причетність до вбивства жителя Кіровоградської області Валерія Олійника. Про це повідомляють “Українські Новини” з посиланням на матеріали суду.

Як повідомляється, екс-депутат звернувся до суду з заявою, в якій він просить зняти з нього судимість за вироком Дніпровського районного суду Києва від 20 квітня 2011 року, зміненого ухвалою Апеляційного суду Києва від 26 березня 2012 року та постановою Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року.

Лозинський зазначив, що хоч чинним законодавством забороняється дострокове зняття судимості з осіб, засуджених за тяжкі злочини, але він не може підпадати під цю норму, оскільки вона не має зворотної дії у часі і була прийнята пізніше, ніж він отримав вирок суду.

Прокурор в судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання про зняття судимості, посилався на необґрунтованість клопотання і відсутність підстав, які обумовлюють дострокове зняття судимості.

Суд став на бік екс-депутата, зазначивши, що з моменту його звільнення з колонії пройшло близько 3 років, тобто відповідно до норм раніше діючого законодавства, він відбув більше половини необхідного терміну (6 років) для розгляду питання про зняття судимості.

Суд зазначив, що Лозинський після звільнення з квітня 2016 року займається створенням нових підприємств у сфері сільського господарства.

“Відповідно до характеристики Голованівського селищної ради Кіровоградської області від 15.03.2019 року, Лозинський з 07.04.2016 року зарекомендував себе виключно з позитивного боку, ним була створена агрофірма “Батьківщина-Агро”, також він є засновником і власником ще кількох підприємств на території Голованівського району. За цей час неодноразово надавав волонтерську допомогу бійцям і зоні АТО, за що має численні подяки від благодійних фондів, Національного союзу ветеранів та учасників бойових дій в зоні АТО, військового комісара Волноваського районного військкомату”, – сказано в матеріалах суду.

Також повідомляється, що екс-депутат неодноразово надавав благодійну допомогу освітнім, спортивним і дитячим установам, релігійним громадам, сім’ям загиблих в зоні АТО і у війні в Афганістані, бере активну участь у роботі ветеранських організацій району, постійно надаючи їм матеріальну підтримку.

Такі обставини, на думку суду, дають підстави вважати, що засуджений після відбуття покарання у вигляді позбавлення волі своїм зразковою поведінкою і сумлінним ставленням довів своє виправлення.

Нагадаємо, суд у 2010 році засудив Лозинського до 15 років в’язниці за вбивство жителя Голованівського району Кіровоградської області Валерія Олійника. Пізніше термін ув’язнення був скорочений до 10 років. 11 червня 2014 р. Лозинський був достроково звільнений з місць позбавлення волі, а 12 червня спеціальна група карного розшуку МВС України його затримала. Пізніше прокуратура скасувала постанову про заміну покарання Лозинському на більш м’яке.

У квітні 2016 року апеляційний суд Київської області підтвердив законність умовно-дострокового звільнення від відбування покарання колишнього народного депутата Віктора Лозинського. Нагадаємо, що суд дозволив випустити Лозинського на умовах умовно-дострокового звільнення. За “законом Савченко” йому були перераховані дні і додані 2 роки. Таким чином, він відбув покарання 8 років, що більш ніж 2/3 строку відбування.

Повідомлялося, що 6 квітня 2016 року Лозинський вийшов із в’язниці.

Джерело: ua.112.ua