За рік 623 жителя Сумщини захворіли на туберкульоз. Ще 147 – померли

Про це повідомляють в Управлінні охорони здоров’я Сумської ОДА.

У Сумській області 10 269 людей знаходяться на обліку у лікарів- фтизіатрів. Протягом останнього року 623 жителів Сумщині вперше почули про свій діагноз, а 147 – померли від цієї недуги. Наразі в області виявлено 20 дітей з активним туберкульозним процесом.

У 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу. У середньому щороку в нашому регіоні реєструється близько 600 нових випадків захворювання на туберкульоз.

На туберкульоз може захворіти будь-яка людина, незалежно від соціального стану. Найбільш загрозливим є повітряний шлях зараження. Саме так інфікуються 95% пацієнтів. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань від 1-1,5 до 5 метрів. Тож хворіють і лікарі, і вчителі, і бізнесмени. Щоправда, половина пацієнтів – це непрацюючі особи працездатного віку.

До слова: сьогодні, 24 березня, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Цього дня у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.