За що голова Сумської ОДА дякує аграріям області

Голова облдержадміністрації Дмитро Живицький привітав аграріїв з їх професійним святом – Днем працівника сільського господарства.

У вітальному слові Дмитро Живицький подякував всім працівникам сільського господарства за любов до землі і своєї праці та відзначив неоціненний вклад у розвиток економіки краю.

«Сьогодні кожен із вас примножує славу Сумщини як аграрної області. У сільське господарств наразі інвестується чи не найбільше коштів – за поточний рік інвестори вклали у розвиток галузі 1,2 мільярда гривень», – зазначив голова облдержадміністрації.

За його словами, аграрні підприємства, фермери сьогодні залишаються надійними партнерами громад у розвитку територій. Вони беруть активну участь у соціально-економічному житті регіону, будують і ремонтують дороги, співфінансують ряд соціально важливих проектів, зокрема шкіл, дитячих садочків.

«Коли голови громад не мають можливості швидко або в повному обсязі вирішити якусь проблему, терміново знайти фінансування, фермери завжди підставляють плече, надають грошову допомогу. При цьому, невеликі і середні господарства вкладаються навіть масштабніше у громади, ніж крупні аграрні корпорації, котрі мають в рази більші фінансові можливості. Це свідома позиція і бажання розвивати території, де всі ми народилися і працюємо», – наголосив Дмитро Живицький.

За вагомі трудові здобутки, відданість справі та високі показники кращі у своїй галузі аграрії були відзначені почесними грамотами голови облдержадміністрації.


Довідково. Загальна площа сільськогосподарських угідь області становить 1,7 мільйона гектарів, у тому числі ріллі – 1,2 мільйона гектарів. Кількість сільськогосподарських підприємств різних форм власності налічує 392, великих, середніх та малих підприємств харчової та переробної галузі – понад 170. До того ж в області здійснюють виробничу діяльність 48 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та 126 тисяч домогосподарств, зареєстровано 1 066 фермерських господарств.