“Запобігти. Врятувати. Допомогти”: У Сумах провели акцію для дітей

Понад 100 хлопчиків та дівчаток віком від 7 до 17 років, які нині відпочивають в санаторії “Ровесник”, 17 червня стали учасниками акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Її організатори – представники Навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності та волонтери Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Фахівці Служби порятунку розповіли малечі про свою професію, правила безпеки життєдіяльності та як треба поводитися в екстрених ситуаціях, зокрема під час пожежі  та при виявленні застарілих боєприпасів часів минулих війн, які громадяни виявляють до сьогодні.

Найбільше зацікавлення у присутніх викликав великий пожежний МАЗ. Вогнеборці ознайомили дітей з його оснащенням та спецобладнанням, яке допомагає рятувати людей із різних небезпек і ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій. Після цього учасники акції не лише стали свідками приборкання умовної пожежі, а й самі, під наглядом рятувальників, спробували подавати воду з пожежного ствола.

Волонтери руху «Школа безпеки» ознайомили дітей з прийомами надання необхідної долікарської допомоги постраждалим. На спеціальному манекені всі бажаючі змогли відпрацювати отримання знання на практиці.

Проведення акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» є важливим заходом як для підростаючого покоління, так і працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, адже це значно посилює ефективність навчання молоді таким двом однаковим за своєю сутністю поняттям: правила безпеки – правила життя.

Головне управління ДСНС України у Сумській області