Здорожчання проїзду у Сумах: виконком має оприлюднити проєкт рішення упродовж місяця

Проєкти рішень про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Сум оприлюднять на сайті Сумської міськради. Члени виконавчого комітету 31 серпня виключили цей пункт із рішення, яке б дозволило опублікувати документи на сайті міської ради для ознайомлення. Але наприкінці засідання, яке тривало більше 4-х годин, повернулися до цього питання і вирішили його опублікувати, пише Суспільне.

Сумські перевізники подали нові розрахунки до відділу транспорту на початку серпня.

За словами начальника відділу Сергія Яковенка, згідно з розрахунками перевізників, тариф по місту має становити від 10 до 13 гривень, до Піщаного – від 13 до 16 гривень.

Під час засідання виконкому член виконкому Юрій Кучмєєв запитав начальника міського відділу транспорту щодо того, чи перевіряли в управлінні обґрунтування здорожчання вартості проїзду.

“У цих розрахунках проти минулих розрахунків вартість палива подорожчала на 52%, і, наскільки мене поінформували поставники газу, із завтрашнього дня – ще на 20%. У розрахунках, які мені надали стосовно заробітної плати водіїв, підвищення планується на рівні 37%, покришки подорожчали на 10%”, – відповів Яковенко.

На питання, чи перевізники виконали умови щодо належного стану транспортних засобів Яковенко сказав:

“Ми проводимо перевірки, надаємо рекомендації, зауваження, пишемо акти, реакція йде, але це ж транспорт”.

Для ознайомлення проєкт рішення має бути опублікований на сайті міської ради протягом  місяця, розповів начальник правового управління Олег Чайченко.

Голова асоціації приватних перевізників Сум Олександр Запорожець від коментарів Суспільному відмовився, сказавши, що з 1 вересня дорожчає газ, що знову вплине на їхню роботу.

У відповіді на запит Суспільного про те, які саме недоліки були виявлені у розрахунках перевізників, у відділі транспорту відповіли, що у деяких були відсутні документи, які підтверджують витрати. На сьогодні перевізники підтвердження надали, йдеться у відповіді.

Поки проєкт рішення про здорожчання вартості проїзду в транспорті Сум на сайті міської ради не опублікований.


  • 2 серпня начальник відділу транспорту Сергій Яковенко сказав, що вдвічі може зрости ціна у комунальному транспорті Сум.
  • Вартість проїзду у сумських маршрутках до 7 гривень підняли 29 січня. Тоді виконком проголосував за проїзд у приватних маршрутках по 7 грн. Для дітей 1-4 класів – по 2 грн протягом усього року. У комунальному транспорті вартість проїзду складає 4 гривні, для школярів – безкоштовно.
  • З проханням підняти вартість проїзду у маршрутках перевізники звернулись до міської влади у грудні 2020.
  • У Сумах після 19.00 перевізники не дотримуються графіків руху та з’їжджають з маршрутів раніше.